Șahiștii moldoveni joacă la turneul de la Rijeka
Aspect

Alte știri din Republica Moldova
- 17 februarie 2025: Moldovenii merg din nou la vot
- 17 februarie 2025: Republica Moldova a condamnat regimul totalitar comunist
- 17 februarie 2025: Republica Moldova: un nou parlament, blocajul continuă
- 17 februarie 2025: Moldova luptă împotriva cenzurii presei
- 17 februarie 2025: Site-ul basarabia91.net - cenzurat de MoldTeleCom
Localizarea Republicii Moldova
Alte știri din Croația
- 17 februarie 2025: Croația: Sanader neagă comiterea vreunui delict
- 17 februarie 2025: Parlamentul croat aprobă remanierea guvernului
- 17 februarie 2025: Croația implementează legea privind confiscarea proprietăților obținute ilegal
- 17 februarie 2025: Finlanda investighează o tranzacție de vehicule blindate încheiată cu Croația
- 17 februarie 2025: Pagubele provocate de inundații în Croația se ridică la peste 100 mn euro
Localizarea Croației
7 martie 2010 Republica Moldova —
Șahiștii moldoveni joacă la Campionatul European de șah de la Rijeka, Croația. La turneu vor fi prezenți șase șahiști moldoveni, este vorba de Viorel Bologan, maestru internațional și cel mai bun șahist din Moldova, Viorel Iordănescu, Dumitru Svetușchin, Vladimir Hamițevici, Diana Baciu și Elena Pîrțac. La campionat vor fi prezenți 405 sportivi, din care 248 băieți și 157 fete. Turneul începe pe 6 martie și se termină pe 19 martie.
Referințe
- jurnal.md, „Șahiștii moldoveni ne reprezintă la europenele de la Rijeka” — jurnal.md, 6 martie 2010
